Wederom van goed naar slecht:
| True Lies
| Beetlejuice Beetlejuice
| Dumb and Dumber to
| 28 years later: the Bone Temple
| Our Brother Hillel
| The X Files
| The House of Gucci
| Anaconda
| 24 hours to live
| Johnny English Reborn
| Space Cowboys
| The Thursday Murder Club
| Days of thunder
|Pale Blue Eye
| Buitencategorie: Cabaret

| True Lies: Natuurlijk had ik deze film van James Cameron al eens gezien, maar deze nog een keer bekijken is voorwaar geen straf, want wat een héérlijke film is het! Als iemand me zou vragen: ‘welke actie-komedie moet ik kijken?’ zou ik meteen naar deze film verwijzen! Want alles klopt: het kostelijke plot, de fantastische rollen van onder meer Arnold Schwarzenegger, Jamie Lee Curtis en Bill Paxman, de verrukkelijke actiescènes (dat paard in die lift, of die absurde scenes met die Harrier) en al die prachtige details. Een topfilm!
| Beetlejuice Beetlejuice: Heerlijk vervolg op de eerdere film brengt opnieuw veel kleurig en bizar vormgegeven kolder rondom de demon Betelgeuse. Burton maakt er een waar feestje van. Heerlijke rollen van Winona Rider (ook van Stranger Things), Catherine O’Hara (Schitt’s Creek), Willem Dafoe ook. En natuurlijk met Michael Keaton in de titelrol.
| Dumb and Dumber To: De recensies van deze film zijn matig, zag ik later, vooral omdat dit vervolg teveel zou lijken op het origineel. Die voorkennis had ik niet, want die eerste film ken ik niet. En misschien wel mede daarom vond ik deze film eigenlijk toch wel best heel grappig: knotsgekke humor en geweldig spel van Jim Carrey en Jeff Daniels. Erg leuk!
| 28 years later: the Bone Temple: Dit vervolg van Danny Boyle’s culthorrorfilm ’28 years later’, over een Groot Brittannië dat ten onder is gegaan in een zombie-apocalyps is nóg gruwelijker, ‘bizarrer’ en ‘horrorder’. Jongetje Spike en Ian Kelson (een formidabele Ralph Fiennes) zijn dan nog de enige bakens van redelijkheid, maar of zij zijn opgewassen tegen satanist Jimmy?
| Our Brother Hillel: Ondanks dat deze RHCP-docu niet geautoriseerd is door de band zelf, geeft het toch een mooi inkijkje in hun formative years en de jaren voor Frusciante. Diens grote voorbeeld, Hillel Slovak, stierf door een overdosis. De docu gaat over de hechte vriendschappen in de band. Prima gedaan!
| The X Files: Deze film, met de ondertitel ‘Fight the future’, is een uitstekende toevoeging op de iconische tv-serie: goed plot, hele fijne hoofdrollen van David Duchovny en Gillian Anderson.
| The House of Gucci: Film over het mode-imperium Gucci. De sterrencast met onder meer Al Pacino, Adam Driver, Jeremy Irons en eerst en vooral Lady Gaga, geregisseerd ook nog eens door Ridley Scott, kunnen niet voorkomen dat de film niet meer wordt dan aardig: het is te lang en heeft een te loszanderig plot. Desondanks over het geheel onderhoudend.
| Anaconda: Dit lijkt een soort variant te zijn op de geniale komedie ‘Tropic Thunder’, want het gaat hier ook al over een groepje filmmakers dat naar de tropen reist om een film te maken. In dit geval draait alles rondom Jack Black die in de Amazone een remake wil maken van de horror-klassieker Anaconda. En dat wordt zéker niet zo grappig als het grote voorbeeld. Maar toch best onderhoudend.
| Johnny English Reborn: Tweede deel uit de James Bond-parodie met Rowan Atkinson als de titelheld; de klunzige spion English. Ja, het is allemaal best met zorg gemaakt, maar écht grappig wil het toch niet worden. Alles voelt een beetje, tja: stroef.
| 24 hours to live: Voor wie een smakelijke niet al te ingewikkelde actiefilm zoekt met goede actiescenes, kan zeker voor deze film gaan. Ethan Hawke levert een puike prestatie af als de hoofdpersoon die de strijd aangaat met een sinistere geheime overheidsorganisatie maar kan niet voorkomen dat dit op zijn best een middelmatige film is.
| Space Cowboys: Vier ouwetjes, met good old Clint Eastwood, Tommy Lee Jones en Donald Sutherland, moeten NASA uit de brand helpen als een stokoude satelliet dreigt neer te storten op aarde. En zo worden deze oude knarren de ruimte in gestuurd. Vermakelijke film. Maar ook niet heel veel meer dan dat.
| The Thursday Murder Club: Vrij matige luchtige detectivefilm, die met al die topacteurs (Helen Mirren, Pierce Brosnan, Ben Kingsley, David ‘Dr. Who’ Tennant) toch wel een wat opmerkelijker plot had verdiend. Op zijn hoogst bij vlagen aardig.
| Days of Thunder: Dit ouwetje over Tom Cruise als opkomend talent in de racewereld van de Nascar voelt als een een soort ‘Top Gun op wielen’. Mijn oordeel: meh.
| Pale Blue Eye: Dit is een duister getoonzette detective waarin een moord wordt onderzocht; de rechercheur van dienst (gespeeld door Christian Bale) wordt daarin ondersteund door Edgar Allen Poe. Dat gegeven is op zich grappig maar zo’n film over de wordingsgeschiedenis van een schrijver is vaker gedaan, en beter, zoals ‘In the heart of the sea’, over Herman Melville. Nee, deze film houdt de aandacht onvoldoende vast bij mij, omdat het vaak erg traag gaat en het plot ook niet bijzonder is.

BUITENCATEGORIE | Cabaret-voorstellingen: Ten slotte deze buitencategorie, want ik heb de laatste tijd diverse cabaretvoorstellingen op tv gezien. Andries Tunru maakte in zijn show Marmer met name indruk met de schijnbaar geïmproviseerde liedjes. Voor de rest vond ik zijn show, die veel ging over vaderschap, nou ja: aardig. Boban Braspenning was een leuk fris gezicht met veel over hoe jongeren geen huis meer kunnen kopen. Micha Wertheim zal vast geniaal in al zijn gekte zijn, maar dat kon mij niet bekoren. Dit in tegenstelling tot het live cabaret dat ik de laatste maanden in het theater gezien heb: Erik van Muiswinkel met een heel fijne voorstelling over Drs. P. en Gavin Reijnders (oet Wierden 🙂 over het gay-life en hoe sneu cisgender blanke mannen eigenlijk zijn, haha!
