Natuurlijk: dit is een serie die met name bedoeld is voor de jongere kijker. Maar ook voor volwassenen is er veel te genieten! Dat komt omdat deze serie aan alle kanten ontzettend goed getroffen is. Het basisconcept staat meteen al als een huis: in een Oost-Aziatisch aandoende fantasiewereld zijn de vier naties elk verbonden aan één van de basis-elementen water, aarde, vuur en lucht. Enkele meesters binnen die volken kunnen zelfs hun element beheersen (het zogenaamde ‘benden’). Maar alleen de altijd weer reïncarnerende Avatar kan àlle vier die elementen beheersen! En hij heeft dan ook de taak het evenwicht in de wereld te bewaren.
Het geval wil echter dat de vuur-natie een veroveringsoorlog is begonnen, ook omdat de Avatar is verdwenen. Pas honderd jaar later blijkt de nieuwe Avatar, de jongen Aang, al die tijd opgesloten te hebben gezeten in het ijs. Als hij eindelijk vrij komt is het aan hem, zijn lucht-bison en zijn nieuwe vrienden Katara en Sokka om de wereld te redden.
Het verhaal dat zich dan ontvouwt is erg goed en valt uiteen in twee lijnen. Ten eerste de worstelingen van de jonge en speelse Aang (alleen nog ‘air-bender’) om alle elementen te leren beheersen en de strijd met de fire-lord aan te durven gaan. En ten tweede de nog veel interessantere ‘werde-gang’ van de verbannen kroonprins van het vuurvolk, Zuko, die zijn pad zoekt in zijn leven. Alles komt bij elkaar in een finale waarin alles perfect in elkaar valt.
En ten slotte is de vormgeving al even goed getroffen: vlotte animaties met veel actie en veel referenties naar het anime-genre. En ook veel humor en een vaak lekker lichte toon. Dit is dus echt een top-serie!